22 Temmuz 2007 Seçim Sonuçları

22 Temmuz 2007 Seçim Sonuçları

Bir milletvekili genel seçimlerini daha geride bıraktık.
Sonuçlar mı?
Yine herkes kendine yontuyor.
Yine herkes kendine göre okuyor.
Şahsen İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı olarak kampanya süresince çalışma yapmış bir insanım. Elbet benim de diyeceklerim var.
Sonuçları ben de okudum.
Ama belki çok değişik şeyler okudum.
Ya da başkalarının da okuduğu ama, söylemeye çekindiği şeyleri okudum.
İki maddede özetlemek istiyorum.
Birincisi, bu seçim kampanyasında %46 oy almış olan Adalet Ve Kalkınma Partisinin asıl icraatları konuşulup tahlil edilmedi. Buna fırsat verilmedi. Hep Cumhurbaşkanlığı seçimi ve buna bağlı gelişmeler konuşuldu. Sonuçları da bu gündem maddesi tayin etti.
Seçmen, AKP nin Cumhurbaşkanlığı seçimindeki beceriksizlikleri özerine,ordu ve yargıyı terazinin kefesine koyarak kendi lehlerine  sonuç alma girişimlerine tepki gösterdi.
Ordumuzun asli görevlerini gerekli titizliği göstererek yaptığını biliyoruz. Bu görevinin haricinde siyasete çekme girişimlerine bir cevap ve tepki olmak üzere seçmenler oylarını bu partide birleştirmeyi istemiştir.
Bundan herkesin gerekli dersi çıkarmasını beklemek millet olarak hakkımızdır.
İkincisi; ne kadar çabalarsa çabalasınlar solun artık Türkiye’de iktidar olma şansını kaybettiğini bilen organizatörler değişik bir oyun oynamışlardır.
O da şudur:
Bazı hayvan türleri kendi yumurtalarını kuluçka devresini tamamlatmak üzere bir başka türün vücuduna yerleştirirler. Böylece hem kendileri asli faaliyetlerini devam ettirirler, hem de soylarını garantiye almak için yumurtalarını gerekli ihtimam gösterilerek garantili bir şekilde  taşıttırmış olurlar…
Aynı örnekte olduğu gibi, AKP aday listeleri yapılırken, 70 ila 100 civarında sol tandanslı kişi seçilecek yerlere yerleştirilmiştir.
Bu da nesli kesilme tehlikesi içinde olduğu belli olan CHP nin, ilerde bir şekilde sayısal eksiklerini buradan tamamlaması için yedek milletvekili stoğu olarak kullanıma hazır halde bulunmasını sağlayacaktır.
AKP ye verilen oyun aynı zamanda ilerde CHP ye verilmiş sayılacağı anlaşılmaktadır.
İşte benim herkesten farklı olarak okuduklarım…

30.07.2007