Erbakanın Annesinden Erbakana Selam

Erbakanın Annesinden Erbakana Selam

19-21 Ocak tarihlerinde Endonezya’nın Başkenti Jakarta önemli bir toplantıya evsahipliği yaptı. Filistin’den Sudan’a, Cezayir’den Fas’a dünyanın dört bir yanında Müslüman parlamenterler, “The İnternational Forum For İslamist Parliamentarian’ yani Dünya Müslüman Parlamenterler Forumu için bir araya geldi.

Türkiye’den de bu toplantıya Saadet Partisi 21. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Batuk katıldı.

Batuk üç gün süren toplantılar sırasında bir bayanın ısrarla kendisini aradığını ve görüşmek istediğini öğrendi. Merak etti.

Sonra bir toplantı arasında nefes nefese, heyecanla bir hanımefendi yanına geldi. “Siz” dedi. “Türkiye’den Mehmet Batuk musunuz?” Heyecanı sesine yansıyordu. Batuk, “Evet” diye cevap verdi. Bayan, “Benim adımda Fadwa Chuei” dedi. “Sudan Parlamentosu’nda milletvekiliyim”

“Buyurun” dedi Mehmet Batuk. “Türkiye’de hangi partidensiniz?” diye sordu Fadwa Chuei. “Saadet Partisi” deyince biraz duraksadı.

“Siz kiminle berabersiniz; Erbakan’la mı, Erdoğan’la mı?”

“Erbakanla beraberiz” cevabını duyunca daha bir heyecanlandı.

Arapça konuşuyorlardı. “Ene Ümmü Erbakan” dedi Fadwa Hanım.  Yani;  “Ben de Erbakan’ın Annesiyim!”

Bu sefer merak ve heyecan sırası Mehmet Batuk’a gelmişti. “Nasıl Yani?” diye sordu. “Anlatacağım” dedi Fadwa Hanım. “Ama önce sizden bir istirhamım var. Türkiye’ye dönünce, Erbakan Hocamıza, Erbakan’ın Annesinin selamı var deyin” dedi.

Sonra başladı anlatmaya;

“Öğrencilik yıllarımdayken Sayın Erbakan’ın mücadelesini takip ediyor ve O’nun fikirlerine hayranlık duyuyordum. Daha o zamanlar evlendiğimde doğacak ilk çocuğumun adını Erbakan koymaya karar verdim. Ama evlendikten sonra ilk çocuğum kız oldu. Bu yüzden bu isteğimi gerçekleştiremedim. İkincisinde Allah bir erkek evlat nasip etti. Ve O’na Erbakan adını koydum”

Batuk, “Necmettin mi koydunuz?” diye sordu.

“Hayır”dedi Fadwa Hanım. “Necmettin’i herkes koyuyor Sudan da. Ben bilinsin diye bizzat Erbakan koydum”  Sonra heyecandan elleri titreyerek cüzdanından vesikalık bir resim çıkardı.  “İşte” dedi. “Bu benim oğlum. Adı Erbakan Chuei” 
Milli Gazete