AMERİKA'NIN AŞAĞILIK KATLİAMLARI

 
Geçtiğimiz günlerde “Stratejik Müttefikimiz” ABD parlamento “Osmanlı’nın Ermeni katliamı” yaptığına dair bir karar alındı.
Bunun üzerine de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, bize göre de yerinde ve zamanında bir çıkışı oldu. ABD tarihinin katliamlarla dolu olup, Kızılderili katliamlarının bunlardan bir tanesi olduğunu, bizim de bu katliamlar dolayısıyla gerekli çalışmaları yapacağımızı dile getirdi. TBMM Başkanı Şentop ta benzer açıklamalar yaptı.
Çok haklıdırlar.
Sömürgeci ve katliamcı ABD’nin utanç dolu tarihlerinden biri olan Kızılderililerin katliamı konusunda birkaç cümlelik bilgi vermek isteriz. Belki yetkililerimizin yapacağı mukabil çalışmalarda faydalı olabilir ümidi ile.
24 Eylül 1863 tarihinde ABD’de yayınlanan “Vinona Daily Republican” isimli gazetede devlet adına şu ilan yer aldı:
“Kızılderilileri gördüğünüz yerde öldürün. Her bir Kızılderili kellesi getirene 200 dolar ödül verilecektir.”
Tarihlerin yüz karası olan bu ilana gelinceye kadar, yüzyıllar boyunca en aşağılık metodlarla katliama uğratılan Kızılderili sayısının yüzmilyonları bulduğu belgelerden anlaşılıyor. Peki hangi belgeler?
İşte bunlardan bir tanesi:
İspanyol asıllı Rahip Bartolome de Las Casas tarafından 1542'de İspanya Prensi II. Philip'e de takdim edilen “Kızılderili Katliamı” hakkında kitap.
15.yüzyıl sonlarından 1540’lara kadar yapılmış ve bizzat kendisinin de şahitlik ettiği aşağılık katliamlardan örnekler verilir bu kitapta. Çeşitli dillere, bu arada Türkçeye de yüzlerce çevirisi yapılmış bu kitapta tüyler ürpertici yöntemlerle, milyonlarca Kızılderilinin nasıl yok edildiği anlatılır. İsim, yer ve tarihleri de belirtilerek. Üstelik asıl katliamlar bu tarihten sonra daha yüzyıllar boyu sürdürülerek yapılmıştır. Bu kitap çok kısıtlı bir zaman dilimindeki vahşetleri içermektedir.
Bu katliamları yapanlar ABD’nin kurucularıdır. Hepsi Avrupa’nın sömürgeci ve katliamcı devletlerinden servet hırsı ile o kıtaya gidenlerdir.
Yaptıkları katliamların aşağılık usüllerden bir iki örnek verelim:
Kadın, erkek, çocuk, ayırımı yapmadan ellerini, ayaklarını, burunlarını keserek işkenceyle öldürmek.
Kızılderililerin üzerine azgın köpekleri salarak parçalattırmak.
Evleri ocakları ve barındıkları yerleri ateşe vererek katliam yapmak.
Anne sütü emme çağındaki bebekleri toplayıp uzağa atma yarışmaları düzenlemek.
Canlı canlı kazıklara geçirerek işkence ile toplu katliamlar yapmak.
Kızılderilileri büyük ızgaralar üzerinde ateşte pişirerek öldürmek.
Ayaklarından darağaçlarına astıkları Kızılderililerin çırpına çırpına ölümlerini seyretmek.
Bulaşıcı hastalıkları kasten yayarak toptan ölümlere sebep olmak.
Rahip Bartolome’den sonra geliştirdikleri silahlarla kim bilir daha hangi aşağılık metodlarla yüzmilyonları katletmişlerdir.
Katledip yok ettikleri Kızılderili kabilelerinin isimlerini de hiç utanmadan, imal ettikleri ve bugün dünyaya ihraç etmekte oldukları teknoloji ürünlerine marka olarak vermektedirler. İşte onlardan bazıları:
Cherokee, Apachi, Komanche, Chevrolet, Corvette, Pontiac, Cayenne, Fox, Kentuki ve daha bir çok ürün markaları. Bunların her biri nesillerini kurutarak yok ettikleri Kızılderili kabileleridir.
Başta yazdığımız gazete ilanının tarihine bakarsak bu katliamların yaklaşık üçyüz yıl sürdüğü anlaşılır. Bu üçyüz yıl içinde Müslümanların hakim olduğu coğrafyalar hariç, aynı soydan gelenler tarafından Avrupa’da, Afrika’da ve Amerika’da sistemli ve devlet organizeli katliamlarda yüzmilyonlarca insan en aşağılık metodlarla katliama uğratılmıştır. Bunların Afrika’daki zenci Müslüman katliamına Amerikalılar doğrudan ortaktır. Sayı ise Kızılderili katliamları sayısının da üzerindedir. Son çağda Amerikalılar tarafından çevirilen “Kızılderili” katliamlarını konu alan filmlere bakarsak, bu mazlum insanları “kafa derisi yüzen katliamcılar” olarak ve kendi adamlarını da katliama uğrayan zavallılar olarak göstermekten utanmamaktadırlar.
Dün Japonya’da atom bombaları ile, Vietnam ve benzeri memleketlerde askerleri ile, bugün de gerek NATO gerekse kendi askerleri ile İslam ülkelerinde yaptıkları korkunç katliamların haber ve filmlerinde, yine kendilerini masum ve mağdur, katlettiklerini ise zalim ve katil olarak göstermekten asla çekinmezler.
Vakit geçirilmeden tam da gündeminde iken, TBMM destekli belgesel benzeri çalışmalarla Amerika’nın bu katliamları hem ülkemizde, hem de bütün dünyada ortaya konulmalıdır.
Tam da zamanıdır.
 
 
EY AMERİKA!
 
Cesetleri yığdın tarih boyunca,
Bir gün biri ispatlarsa ne olur?
Dünyayı inandırdın yalanlarına,
Bir gün bu iş patlarsa ne olur?
 

Ekrem Şama