NATO SIRTIMIZDA HANÇER

 
Amerika ve Avrupa’nın ortak silahlı gücü olan Kuzey Atlantik Paktı, kısaca  NATO, 1940’lı yılların sonunda,   Komünist Blok’un Varşova Paktı’na karşı silahlı güç olarak kurulmuştu.
Türkiye ise 66 yıl önce, 18 Şubat 1952 tarihinde üye kabul edilmişti.
Aslında Komünist Blok ve Hürdünya Bloku arasında bir mizansen olan “Sovyetlerin Kars, Ardahan ve Boğazların kendilerine verilmesi” isteği gibi bir kurgu ile Türkiye’yi üye olmaya mecbur bırakmışlardı.
İşte bu NATO:
Bir taraftan bizi üyeliğe mecbur etmek için, Sovyetlerle bizim üzerimizden yapay sorunlar icat ederken, diğer taraftan bizimle hiçbir ilgisi bulunmayan Kore Savaşlarına girmemiz şartını ileri sürmüş, binlerce mehmetçiğin şehit olması ve yaralanmasına sebep olmuştu.
İşte bu NATO:
Yıllarca bize silah ve askeri malzeme yardımı yapıyor görüntüsü altında, Avrupa ve Amerika’nın ne kadar atıntı ve teknolojisi eskimiş silah ve  malzemesi varsa, bize sözde “yardım” olarak göndermiş, sırtımıza öde öde bitirilemeyen borçlar yığmış ve bu yolla bizi sömürmüştür.
İşte bu NATO:
Kıbrıs’ta kardeşlerimiz katliama uğrarken, verdiği silahları bize kullandırmamakla Rumlardan yana tavır koymuştur, Böylece de Kıbrıs’ın kangren haline gelmesine sebep olmuştur.
İşte bu NATO:
Türkiye’yi küçük düşüren, tarihe bir leke olarak geçen diplomasi rezaletleri olan “Johnson mektupları” skandalına imza atmıştır.
İşte bu NATO:
Devletimizin istikrarını bozan ve dünyaya karşı rezil eden cuntacıların tüm darbelerinin ve darbe teşebbüslerinin fikir ve destek babalığını yapmıştır.
İşte bu NATO:
Meşru Kıbrıs harekatımızda parasını ödediğimiz halde, kendi verdikleri silahlar kullanıldı bahanesi ile, hasmane bir tutum olarak bize askeri ambargo koyup düşmanca tutum takınmaktan asla çekinmemiştir.
İşte bu NATO:
Komünist blok dağıldığında, Varşova Paktı çöktüğünde, kuruluş amaçlarının tamamen tersine olarak Türkiye’nin de içinde bulunduğu, İslam dünyasını düşman olarak hedefe koymaktan utanmamış, çekinmemiştir.
İşte bu NATO:
1992 yılında NATO tatbikatları sırasında, Ege denizinde tatbikat için beraber oldukları Muavenet isimli modern donanımlı gemimizi açıkça ve vurup tahrip ederek 5 askerimizi şehit etmek gibi bir alçaklığı irtikap etmiştir.
İşte bu NATO:
Avrupa’da bulunan bir avuç Müslüman olan Boşnak kardeşlerimize karşı, katil Sırpların soykırım yapmaları için ortamı hazırlamış ve bu kardeşlerimizi kasaplara teslim etmiş, korkunç katliamı keyifle seyretmiştir.
İşte bu NATO:
Amerika’nın İkiz Kuleler mizanseninden sonra Afganistan’ın işgalinde kullanılmış, milyonlarca Afganlı Müslüman’ı gözlerini kırpmadan katletmiş, halen de katliamlarına devam etmektedir.
İşte bu NATO:
Türkiye’deki iktidarı oldu bittiye getirerek Malatya Kürecik’te füze önleme ve istihbarat merkezi ve buna paralel olarak früze bataryaları kurarak İsrail’e güvenlik desteği vermekten çekinmemiştir.
İşte bu NATO:
Türkiye’ye NATO ve ABD silah ambargosu uygulandığı yıllarda en büyük askeri desteği vermiş bulunan kardeş Libya’nın kanun ve kuralsız olarak bombardımanı ve yıkımı için, bizdeki iktidarı da yanına çekerek donanma gönderip katliam ve yıkım uygulamaktan, lider Muammer Kaddafi’yi de linç ettirmekten çekinmemiş, utanmamıştır.
İşte bu NATO : 
Genel sekreterliğe bariz bir Peygamber ve İslam düşmanı olan Rasmussen isimli bir zatı iki dönem üst üste seçmekten ve İslam ülkelerine operasyonlar düzenletmekten sabıkalıdır. 
İşte bu NATO:
15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişimini planlayan ve yürüten hainleri himaye etmekten sabıkalıdır.
İşte bu NATO:
Türkiye’yi onlarca yıldır uğraştırıp güvenlik kuvvetlerimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden PKK terör örgütüne silah temin etmekten damgalıdır.
İşte bu NATO:
Türkiye’yi düşmanlarımıza karşı koruyup kollamakla görevli olduğu halde, görevini yapmadığı gibi, her fırsatta aleyhimize çalışmış ve halen de devam etmektedir.
İşte bu NATO:
Bugün bir NATO ortağı olan ABD’nin terör örgütlerine binlerce TIRdolusu silah, milyarlarca dolar para ve eğitim desteği vererek güvenliğimizi tehlikeye atmasına en ufak bir ses bile çıkarmadığı gibi, bir NATO sınırı olarak ifade edilen sınırlarımızdaki tehlikeleri bertaraf etmemize destek olmaya yanaşmamaktadır.
İşte NATO budur!
66 yıldır sırtımızda hançerdir NATO!
Türkiye bu NATO’da halen neden durmaktadır?
Neden hala İslam ortak savunma ordusu kurmak için adım atılmamak suretiyle, bu NATO’nun sırtımızdan hançerlemesine müsaade edilmektedir? 
66 yıldır bize verdikleri zararların dışında  savunmamıza ne katkı sağlamışlar ki, bundan sonra da bu NATO’nun ortağı olmaya devam ediyoruz?
Yoksa bunlar bizi rehin aldılar da haberimiz mi yok?
 
NATO’NUN GENLERİ
 
Batının beynindeki gen notu;
Vur, kır, yak, yık, öldür, soy, sil, indir!
Bunların silahlı gücü NATO;
Üstümüzde gezinen silindir!
 
Ekrem Şama