MART BEREKETİ

Genelde Türkiye’de mart ayları Çanakkale Şehitleri ayı olarak değerlendirilir. Tüm yurtta, hatta yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızca Çanakkale Zaferi etkinlikleri bu ayda yapılır.
Bu mutlu olaya Mart Bereketi de diyebiliriz.  Bu ayda her sene yoğun konferans, sohbet, radyo ve Tv program davetleri alırım.
Bu sene Erbakan Hocamızı anma haftası dolayısıyla Mart bereketi erken başladı. Yaptığımız çalışmaları ve küçük notlarımı okuyucularımla paylaşmak istiyorum.
26 Şubat Pazar günü Bandırma’da Erbakan Hocamızı anma Konferansı seçkin bir protokol ve muhteşem bir kalabalıkla ve coşkuyla icra edildi. Arkasından yaptığımız radyo programı ve gece de ev sohbetinde aynı konuyu işledik.
27 Şubat Pazartesi günü Balıkesir Zağanos Paşa Camii’ndeki Erbakan'ı anma programında halkımızla ve basın mensupları ile sohbet etme imkanı bulduk. Aynı gün akşam aynı konuda Dursunbey’de  icra ettiğimiz konferansa halkın ilgisi büyüktü.  Dursunbey’li gençlerin özel sohbet taleplerini elbette reddedemezdik. Dursunbey’de çalışma azmi ve şevkiyle dolu bir gençlik gördük.
28 Şubat Salı günü gündüz Balıkesir’li hanımların tertip ettiği hanımlara mahsus bir toplantıda Erbakan Hocamızı yadettik. Duygulu saatler yaşadık. Akşam Edremit’in en güzel salonundaki konferansımızda salona gözyaşları ve duygu seli hakimdi. Bu başarıda Edremit’in SP’li ilçe başkanı ve yönetiminin gösterdiği gayreti unutmak mümkün değildir.
29 Şubat Çarşamba Kepsut’ta ve 1 Mart Bigadiç’te Erbakan Hocamızı anma etkinlikleri büyük bir coşku ve başarıyla sonuçlandı. Merkeze dönüşte gece yollarda verdiğimiz kar mücadelesi özel hatıralarımızda yerini aldı.
2 Mart Cuma’dan sonra AGD’nin tertiplediği hanımlara mahsus özel sohbetimizi yaptık.
Bütün bu çalışmaları organize eden Balıkesir Saadet Partisi genç İl Başkanı Süheyb Balaban ve bir avuç fedakar vefakar ve çalışkan arkadaşımıza teşekkür etmem gerekiyor. Ayrıca Balıkesir il ve ilçe teşkilatlarımızın ve AGD yöneticilerinin gayretlerini unutmak mümkün değildir.
2 Mart Cuma akşamı Soma’da yaptığımız Çanakkale konferansına katılım mükemmeldi. Kadınların çoğunlukta olduğu salonda heyecan ve duygu doruktaydı. Milli Görüş teşkilatları arasındaki uyum ve koordinasyon memnuniyet verici boyutlardaydı.
3 Mart Cumartesi günü Soma’da katıldığım Radyo programının konusu Erbakan Hocamdı. Aynı gün gündüz Bergama’da öğrenci ağırlıklı bir dinleyici kitlesine Çanakkaleyi anlattım. Genç ve dinamik Milli Eğitim Müdürümüz ve diğer yetkililerin katkısıyla çok güzel bir organizasyon gerçekleştirip, Akşam Zeytindağ Belediyesinin organize ettiği Çanakkale konferansımızı gerçekleştirdik. Hava muhalefetine rağmen sıcak bir ilgi ile karşılaştık.
4 Mart Pazar günü ise AGD İzmir Şubesi’nin eğitim seminerine katıldık. Kardeşlerimiz bir karar alarak her pazar günü bir konu belirleyip eğitim semineri düzenlemek gibi isabetli bir hizmete imza atmışlar. 
5 Mart Pazartesi gündüz Erzurum Dadaş FM radyosunun Çanakkale zaferi konulu sohbetine konuk olduk. Öğleden sonra ise A.Ü. İlahiyat Fakültesi Bilge İlahiyatçılar Gurubu’nun organize ettiği Çanakkale konulu konferansına katıldık. Nezih bir ortamda, saygıdeğer Dekan hocalar ve öğrencilerin katıldığı konferansımızı icra ettik. Konferansımızın büyük bir ilgi ile takip edildiğini gördüm. Dekanımızın makamına özel olarak davet edilmemiz, hocalarımızın ve öğrencilerimizin sevgi çemberine alınmış olmamız bunun delili idi. Ricaları kıramazdık, hocalarımız ve öğrencilerimizle özel bir sohbete katıldık. O sohbette Çanakkale zaferimizin çok özel anlarını onlarla paylaştık.
6 Mart Salı akşamı Derince’nin en güzel salonlarında Çanakkale konulu konferansımızı verdik. Gençlerin çoğunlukta olduğu konferansı AGD düzenlemişti. Benim için en enteresan tarafı kıymetli ağabeyim Yasin Hatipoğlu’nun selamının bana getirilmiş olmasıydı. Kendisini konferanstan sonra ziyaret etmek istedimse de, saatin çok geç olması bu isteğime mani oldu. 
7 Mart Çarşamba günü akşam Çatalca İlim Yayma Yurdu’nun düzenlediği Çanakkale konferansımıza, Çatalca halkı, öğrenciler, öğretmenler, İlim Yayma Cemiyeti yöneticileri ve Milli Eğitim Müdürü katıldı. Verimli bir çalışma olduğuna inanıyorum.
8 Mart Perşembe günü Saadet Esenyurt gençlerinin hazırladığı Çanakkale gecesi coşkulu geçti. Gençler bu nevi organizasyonları için salon bulamamaktan yakınıyorlardı.  Dediklerine göre AK Parti’li belediye kültür merkezlerini, konserler düzenlediği gerekçesi ile kendilerine vermiyormuş. Elbette üzüntü verici bir durum. Türkü şarkıya salon var, Çanakkale gecelerine yok. Bu keyfiyet gidişin yönün de işaret ediyor.
 9 Mart akşamı Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin organizesinde Kocaeli’de yaptığımız program muhteşemdi. Öğretmen ve öğrenci ağırlıklı programda sevgi çemberine alındık.
10 ve 11 Mart’ta Öğder Gaziantep Şubesi organizesinde yaptığımız 4 adet konferans ve özel sohbetlerimizin verimli geçtiğine inanıyorum.
12 Mart akşamı Antalya AGD’nin konuğu olarak bir konferans gerçekleştirdik. Hemen hemen her yıl yaptığımız bu çalışma büyük ilgi görmeye devam ediyor.
13 Mart’ta Edirne Çanakkale için ayağa kalkmıştı. Seçkin bir davetli topluluğu ile tarihi bir ortamda icra ettiğimiz programa AGD’li kardeşlerimiz belli ki büyük emek vermişler. Takdir ve teşekkürlerimizi sunduk. Edirne’de Milli Görüş damgası var.
14 Mart öğleden önce İstanbul’da A.Rasim Lisesi’nde, öğleden sonra ise Marmara Ü. İlahiyat Fakültesi’ndeki konferanslarımız öğrenci ve öğretmenlerin coşkusu eşliğinde gerçekleşti.
15-16-17 Mart günleri İsviçre’de yaşayan gurbetçilerimizle 5-6 program gerçekleştirdik. Çanakkale sevdasının sınır tanımadığına şahit olduk. Kardeşlerimizin fedakarane çalışmaları ve gayretleri her türlü takdirin üstündedir. Teşekkür ediyorum.
18 Mart zafer günü ise Ümraniye ve Kartal’da coşku seli eşliğinde 2 konferans gerçekleştirdik. Çeşitli TV programlarına telefonla katıldık.
19 Mart günü Konya’da bir radyo, bir tv programı ve akşam da Kadınhanı ilçemizdeki konferansımızı gerçekleştirdik. Geniş salon doldu, taştı ve insanlar ayakta saatlerce ilgi ile izlediler. AGD’li kardeşlerimizin sevgi yumağını unutmak mümkün değildir. Allah gayretlerini arttırsın. Ayrıca telefonla tv canlı yayınlarına katıldık.
20 Mart Alanya programımız bir avuç fedakar gencimizin alağanüstü çabaları ile muhteşem diyebileceğimiz bir seyirle bitti.
21 Mart günü Bursa İlahiyat Fakültesinin öğrencileri konferanslarına bizi misafir ettiler. O muhteşem salondaki tezahüratı ve ilgiyi görmeliydiniz.
22 Mart günü Of’ta Saadet Partisi’nin organizesinde yaklaşık bin kişinin katılımı ile yer yerinden oynadı. Seçkin bir protokol ve katılımcıların ilgisi asla unutulamaz.
23 Mart Hendek AGD’nin davetlisi olarak gerçekleşen konferansta salon dolusu üniversiteli gencin heyecanını görmeliydiniz. Hendek AGD’yi tebrik ettik.
24 Mart Fatih SP, 25 Mart Çorlu AGD ile programlarımız bütün hızıyla devam ediyor.
Mart bereketi Mart ayında devam edeceği gibi, Nisan ayının tamanını da içine alacak.
www.ekremsama.com internet sitemizdeki “Programlar” bölümünde de kayıtlı olduğu üzere daha 30 a yakın programa katılıp yurt içi ve yurt dışında Çanakkale Zaferimizi anlatacağız. 
Bu yıl mart bereketi büyük bir heyecan dalgası ile sürüyor.

Ekrem Şama
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.