HANGİ YÜZLE?!.

AKPARTİ mensupları 22 Temmuz 2012 tarihinde Çanakkale Şehitliklerine giderek toplu iftar yapmış. Hem de “Dün Çanakkale'de İstiklal İçin Çarpıştık, Bugün İstikbal İçin Birlikte Çalışıyoruz”   sloganı ile!
Çelişkilerin hangisini dile getireyim, ne diyeyim, bildiklerimin hangi birini yazayım?
Çanakkale’de askerlerimiz İstiklal için çarpışıp can verdiler bu doğru. Ama bu iktidar, istiklali Avrupa Birliği’ne, yani Mehmetçiğin kendileriyle çarpışarak istiklalini kazandığı Haçlılara vermek için çırpınmıyor mı?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Mehmetçik son Haçlı saldırılarına karşı iman dolu göğsünü siper etti, 250 bin şehit verdi. Bu iktidarın Başbakanı değil midir, Haçlı saldırılarının en büyüklerini ve ilklerini Müslümanlara karşı değil, medeniyet alış verişi gibi takdim etme yanlışlığını yapan, o Haçlı saldırılarının sonuncusu ve en büyüklerini durdurmak uğruna şehit düşmüş olanlara gidip yukarıdaki sloganı haykırmak ne kadar uyuşuyor?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Çanakkale şehitleri İslam Birliğinin başkenti İstanbul’u ve İslam Birliği’nin sembolü Hilafeti korumak için canlarını verdiler. Bu iktidarın mensupları İslam Birliğinin çekirdeği olan D-8 i yıkmak için Cidde’ye koşup İslam ülkelerinin temsilcilerine Haçlılardan talimat almışçasına “Dini esas alan birliktelikler kurmayın.” diye nutuk çekerek nasihatte bulunmadılar mıydı?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Bu iktidarın temsilcileri Çanakkale şehitlerinin uğrunda can feda ettikleri istiklalimizi Haçlı birliğinin önderi ve sembolü olan papaz heykelinin kucağında imzaladıkları belgelerle Haçlıya devrederek, yurda dönünce de bunu kutlamak için gündüz havai fişeklerle bayram yapanlar değiller miydi?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Bu iktidar Büyük Ortadoğu Projesi adı altında İslam ülkelerinin sınırlarını cebren değiştirecek projeye eşbaşkanlık etmiyor mu? Şu ana kadar kaç İslam ülkesinin sınırlarını değiştirdiler? Hem de eşbaşkanın desteği ile.
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Şehitlik dini bir mefhum. Dinimizde şehitlik ile heykel kültürü asla bağdaşmaz. Böyle olmasına rağmen Guines rekorlar kitabına girecek kadar devasa heykellerle şehitlikleri heykel tarlasına dönüştüren bu iktidar değil mi?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Gül Muhammed ve Molla Abdullah! Ta Avustralya’da Halifei Müslimin’in cihad fetvasını duyup ANZAK askeri yüklü trenlerin önünü keserek ve cihad ederek şehit düşmüş 2 Afganlı Mücahid! Çanakkale’nin gurbetteki ilk şehitleri! Bu iktidar onların memleketlerini yakıp yıkan Haçlılara şu anda yardım etmiyor mu? O haçlılar ki, Afganlı Müslümanları kitle halinde, yani Çanakkale’nin gurbetteki aziz şehitlerinin torunlarını katledip cesetlerinin üzerlerine bevl etmiyorlar mı? Cesetleri benzin döküp yakmıyorlar mı? Bu iktidar değil mi ki onlar bu alçak fiilleri daha rahat işlesinler diye güvenliklerini sağlayıp suça ortaklık ediyor! Kuranı Kerimleri yırtıp ayaklar altına seren bu Haçlı ahlaksız zorbalarının ortağı bu iktidar değil mi?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Bağdat Basra, Musul Kerkük, Süleymaniye, Bingazi ve Trablusgarp’tan gelerek Çanakkale’de mukaddes değerler uğruna şehit düşmüş askerlerin memleketlerini Haçlılar çiğnerken, Haçlı zorbalarının ikmallerini ve güvenliklerini sağlayan, havaalanlarımızı,  limanlarımızı ve hava koridorlarımızı onlara açan, üstelik sağ salim geri dönmeleri için de dualar eden bu iktidarın temsilcileri değiller miydi?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Onbinlerce Bosnalı Boşnak Müslümanları Sırplarla işbirliği yaparak katline sebep olan Birleşmiş Milletleri, Halep’li, Şam’lı Humus’lu Çanakkale şehitlerinin yurduna davet eden bu iktidar değil midir? Üstelik Birleşmiş Milletlerin Müslüman katliamlarına karşı bırakın duyarsız olmayı destek olduklarını en iyi bilmelerine rağmen!
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Edirne, Hakkari, Muğla, Artvin, ya da Ankara’lı, olmak üzere yurdun dört bir tarafından  Çanakkale cephesine gelmiş, üç dakika içinde şehit olacağını bildiği halde, Kuran okuyarak, tekbir ve salavat getirerek canını feda etmiş bulunan şehitlerinin, uğruna can verdikleri toprakları geçmişten ders ve ibret almamış gibi her yıl daha büyük parçalar halinde Haçlı ve Siyonistlere satan bu iktidar değil midir?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Çanakkale’yi Bedir olarak niteleyip askerlerine nasıl cihad edeceklerini öğreten Yüzbaşı Mehmet Hilmiler’in korumak için uğruna şehit düşülmesi gerektiğini tavsiye ve teşvik ettiği Kuran’ımızı, diyalog, medeniyetler ittifakı, ılımlı İslam gibi projelere feda etmeye teşne olan bu iktidar değil midir?
Hangi yüzle gittiler şehitliklere!
Başka sayacağım çok şey var ama sözü uzatmayacağım.
Şehitler makberlerinden kalksalar bunları vicdanlarından asaralar!..
Çanakkale’de Mehmetçiğin yemek menüsü ile iftar…
Güzel de.
Hangi yüzle!

Ekrem Şama
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.