BÖLÜM-19 ERBAKAN'I ANLATANLAR

ERBAKAN’I ANLATANLAR
Abdulkadir Özkan
1942 yılında Çorum Kargı’da doğdu. Orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Öğretmen Okulu mezunu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu mezunu. Tarım Bakanlığında memuriyeti var. 1972 yılından itibaren gazetecilik yapıyor. Uzun süre Milli Gazete yazarlığı ve Erbakan Hocamızın Basın Müşavirliğini yaptı. Halen Milli Gazete köşe yazarı olarak devam ediyor. Ankara’da oturuyor.
Abdullah Asilsoy
 1972 Yozgat, Yerköy’de doğdu. İmam- Hatip Lisesi'ni Bolu, Mengen’de bitirdi. Pakistan, İslamabad Uluslararası İslam Üniversitesi'nde okudu. Şeria Fakültesinde eğitim aldı. İmam Hatip görevi yaptı. 2009’da Saadet Partisinden Yerköy Belediye Başkan adayı oldu. Halen, Ankara, Sincan'da İmam- Hatip olarak görev yapmakta. Evli ve iki evlat babası.
Abdurrahman Öncü
 1933 yılında Nevşehir’de doğdu. 20 sene Nevşehir’de oturdu, sonra Ankara’ya, 1971 yılında da İstanbul’a yerleşti. İstanbul’a geldiğinde Mahmut Sami Ramazanoğlu Efendi Hazretlerine intisap etti. Milli Görüş Partilerinin ilçe yönetimlerinde bulundu. Halen Saadet Partisi Kadıköy İlçesi’nde İstişare heyetinde çalışmaktadır. İstanbul, Erenköy’de ikamet ediyor.
Adnan Öksüz
1964 yılında Erzincan'da doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1987 yılında başladı. Çeşitli gazete ve dergilerde idari görevler ve yazarlıklar yaptı. Çeşitli eserleri var. Halen Milli Gazete köşe yazarı ve milligazete.com.tr yayın yönetmenliği görevini sürdürüyor.  İstanbul’da ikamet ediyor.
Ahmet Akçeel
1941 yılında Tokat’ta doğdu. Takat İmam Hatip Okulu ve Konya Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Takat İmam Hatip Okulu’nda öğretmenlik yaptı. Bir dönem Milli Selamet Partisi Balıkesir Milletvekilliği yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Halen Konya’da Fahri vazi olarak görev yapıyor. Konya’da ikamet ediyor.
Ahmet Baba
 1961 Trabzon Araklı doğumlu. Küçük yaşta Terme’ye geldi. Terme İmam Hatip Lisesi Mezunu. 1986-1992 arası Terme İlçe Gençlik Kolları Başkanı oldu. Erbakan Hocamızın tayin etmesi ile 1992 yılında M.G.V Terme İlçe Başkanlığına geldi, 6 yıl bu görevi yaptı. Milli Görüş Partilerinde çeşitli görevler yaptı. Halen Saadet Partisi Terme İlçesinde İstişare Kurulunda görev yapıyor. Ahmet Bozkurt
Kahramanmaraş’ta İmam Hatiplik yaptı. Halen emekli. Milli Görüş mensubu. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneklerinde hizmetler yaptı. 
Ahmet Cengiz Arancı
1945 İstanbul doğumlu. Refah Partisi İstanbul İl Teşkilatı Kurucu üyesi. SSK emeklisi, Refah Partisi İl yönetim Kurulu Üyesi ve İdare Amiri. Yalova ve Adalar sorumlusu. İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği yaptı. Fazilet ve Saadet Partilerinde İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Milli Gazete Dağıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında vefat etti. 
Ahmet Kızıltan
1970 yılında Bolu, Yeniçağa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yeniçağa' da tamamladı. Lise öğrenimini Ankara İmam Hatip Lisesinde bitirdi. 1991-1994 yıllarında Ekrem Doğanay Hoca Efendiden Akaid, Tefsir, Hadis ve Fıkıh tahsili gördü. 1994 yılında Yüksek Öğrenimi için yurt dışına gitti. 4 yıl süreyle İngilizce ve Uzakdoğu dilleri konusunda eğitim aldı. Özel sektörde yöneticilik yaptı. Bir dönem Saadet Partisi’nden Yeniçağa Belediye Başkanlığı yaptı. Evli Üç çocuk babası. Yeniçağa’da oturuyor. Halen Saadet Partisi Bolu İl Başkan Yardımcısı.
Ahmet Tekdal
1931 Yılında Ağrı’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı. 1983 yılı Refah Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığını 1987 yılına kadar yürüttü. Refah Partisi 20. Dönem Ankara Milletvekili olarak Parlemanto görevi var. Milli Görüş Partilerinde Genel Merkez teşkilatlarında yöneticilik yaptı. Halen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi. Evli ve 3 Çocuk babası. Ankara’da oturuyor.
Ahmet Turhal
 1940 yılında Kayseri, Develi’de doğdu. 1954 yılında Ankara’ya, 1957 yılında da İstanbul’a geldi. Torna ustalığı ile uğraştı. Askerlikten sonra Ankara’ya yerleşti. M.S.P döneminde Erbakan Hocamızla tanıştı. Ankara’nın çeşitli ilçelerinde mahalle başkanlıkları ve İlçe Yönetim Kurulu üyelikleri yaptı. Sonra gelen Milli Görüş partilerinde ve halen Saadet Partisi’nde İlçe Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları sorumlusu olarak göreve devam ediyor. Emekli. Ankara’da oturuyor.
Ahmet Ziya Kasapoğlu
1939 da Trabzon Çaykara’da doğdu. Daha sonra Samsun Terme’ye geldi. Erbakan Hocamız ile gıyaben tanıştı. Milli Nizam Partisi Terme İlçesinde Kurucu olarak görev yaptı. Daha sonra Milli Görüş Partilerinin Terme ve Samsun teşkilatlarında çeşitli görevler yaptı. Halen Saadet Partisi Terme İlçe Teşkilatında İstişare heyetinde görev yapıyor.
Ali Fuat Demirbaş
1956 Trabzon Şalpazarı’nda doğdu. İmam Hatip Okulu mezunu. Erbakan Hocamızla 1969’da tanıştı. Fikirtepe Eiğitim Enstitüsü mezunu. Öğremen. Milli Görüş’ün yurt içi ve yurtdışı kuruluşlarında uzun yıllar görev yaptı. Avrupa’da Milli Gazete temsilciliği yaptı. Eğitimcilik görevlerinde bulundu. Hizmetleri halen yurt içinde ve yurt dışında devam ediyor. İstanbul’da oturuyor.
Ali Nabi Koçak
1945 yılında Yozgat, Sorgun’da doğdu. 1968 Yozgat İmam Hatip Okulu mezunu. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı çeşitli illerde İmam Hatiplik yaptı. Gebze’de vaizlik ve İstanbul Merkez Vaizliği yaptı. Kartal Müftüsü olarak görev yaptı. Refah Partisi’nden İstanbul Sultanbeyli Belde ve İlçe Belediye Başkanlıkları yaptı. Halen Sultanbeyli’de ticaretle uğraşıyor. Emekli.
Altan Günay
 1935 yılında Sarıkamış’ta doğdu. Hopa Ortaokulundan mezun. İstanbul’da içşi olarak çalıştı. Daha sonra esnaf olarak hayatını devam ettirdi. 5 evlat sahibi. Erbakan Hocamızı 1969’da tanıdı. Refah Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı Kurucu Üyesi. Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu ve Mali Komite Üyesi. 2014 yılında vefat etti. Allah Rahmet Eylesin.
Arif Ersoy, Prof. Dr.
Prof. Dr. Arif Ersoy, 1948 yılında Çorum’da doğdu. Çorum İmam Hatip Okulu ve Konya Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İngiltere’de master yaptı. Çeşitli fakültelerde Hocalık ve idarecilik yaptı. Adil Düzen çalışmalarını yürüttü. İki dönem Çorum Belediye Başkanlığı yaptı. Refah Partisi Merkez yönetiminde görev yaptı. Halen Üniversite’de iktisadi sistemler konusunda hocalığa devam ediyor. ESAM Genel Sekreteri. Ankara’da oturuyor.
 
Aydın İlhan
1960 Kırşehir doğumlu. 1986 yılında Konya Eğitim Fakültesi Fizik   Bölümü mezunu. 28 yıl İstanbul’da muhtelif dersane ve kolejlerde öğretmenlik ve müdürlük yaptı. Akıncılar, Hakyol Vakfı, M.G.V, Refah Partisi, Saadet Partisi ve AGD yönetimlerinde ve İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Değişik radyo ve televizyonlarda eğitim proğramları yaptı. Şu an Üsküdar İKEV İsilam İlahiyat  Öğrenci yurdunda müdürlük yapmakta. ÖĞ-DER İl Yönetim Kurulu Üyesi. İstanbul’da oturuyor.
Bahattin Elçi
1949 Bayburt doğumlu. İstanbul Hukuk Fakültesi’ni 1972’de bitirdi. Bayburt’ta hem avukatlık yaptı hem de Milli Görüş Partilerinde kurucu,  ilçe ve il başkanlıkları yaptı. 1991-1995 yılları arasında Bayburt Milletvekili olarak görev yaptı. Evli ve 8 evlat sahibi. Bayburt’ta Dede Paşa ve Hacı Şaban Efendi Hazretleri ile yakın ilişkileri oldu. Halen Saadet Partisi İstişare Kurulu üyesi.
Bayhan Önal
1937 yılında İstanbul, Teşvikiye’de doğdu. Yüksek Ticaret Mektebi (İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi)’ni bitirdi. Özel sektörde muhasebecilik ve yöneticilik yaptı. Milli Görüş Partilerinde il ve ilçe yöneticilikleri yaptı. Emekli, Konya’da ikamet ediyor.
Beşir Darçın
1943 yılında Konya, Beyşehir’de doğdu. Ankara Kurtuluş Lisesi mezunu. 1969 yılında Erbakan Hocamızla tanıştı. Onun vefatına kadar yanından ayrılmadı. Milli Görüş Partilerinin Merkez teşkilatında muhtelif hizmetlerde bulundu. MİLKO teşkilatlarında yöneticilik ve muhtelif hizmetler yaptı. Halen de bu hizmetlerine devam ediyor. Ankara’da oturuyor.
Cafer Yavuz
1962 Afyon Bolvadin doğumlu. 1982 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. MTTB ve Akıncılar Derneklerinde İlçe Başkanlıkları yaptı. Refah Partisi Bolvadin İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Halen Bolvadin’de ticaret koordinatörlüğü yapmakta.
Cahit Bacak
1925 yılında Karaman’da doğdu. İlkokul mezunu, terzi. Erbakan Hocamızın yakın arkadaşı. Konya, Karapınar Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisi Kurucu İlçe Başkanı oldu. Büyük Kongre Konya delegeliği yaptı. 2007 yılında vefatına kadar Milli Görüş davasına hizmet etti.
Celal Bayıroğlu
1930 yılında doğdu. Bağımsızlar hareketi ile Erbakan Hocamızla tanıştı. MTTB üyesi ve gönüllüsü olarak eylemlere katıldı. Milli Görüş Partilerinde mahalle ve ilçelerde yöneticilik görevleri yaptı. Taşkızak Tersanesi’nden emekli oldu. Halen İstanbul Beyoğlu’nda ikamet ediyor. Saadet Partisi Beyoğlu İlçesi İstişare kurulunda görev yapıyor.
 
Cengiz Ocakçı
1955 Ankara doğumlu. Hukuk Fakültesi mezunu. Milli Selamet Partisi döneminde Erbakan Hocamızın ekibi ve Genel Merkez personeli olarak tüm yurtta çalışmalara katıldı. Refah ve Saadet partilerinde Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyelikleri ve İlçe Başkanlıkları yaptı. Ankara Yenimahalle İlçesi’nden Belediye Meclis üyeliği ve 10 yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği yaptı. Halen Ankara’da Avukat olarak mesleğini sürdürüyor.
 
Cevat Aydoğdu
Milli Görüş Partilerinde ve Gençlik teşkilatlarında yönetim kurullarında görevler yaptı. İzmir’de adaylıkları var. Genel Merkez eğitimlerine katıldı. Halen İzmir’de ikamet ediyor.
Cevat Gündoğdu
1954 yılında Giresun, Bulancak’ta doğdu. 1973 seçimleri öncesi Erbakan Hocamla tanıştı. O tarihten sonra hep onunla gönül bağı olarak birlikte oldu. 1977-1979 yılları arasında askerliğini Konya ve Gaziantep’te yaptı.1983 yılında Refah Partisi İlçe Kurucusu oldu. Şu anda Saadet Partisi Giresun, Piraziz İlçe Başkanı.
Doğan Kapkıner
1948 Malatya doğumlu. Kara Harp Okulu Mezunu. TSK’de subay olarak uzun yıllar görev yaptı. 1992 yılında Kara Pilot Yarbay olarak emekli oldu. Halen Bursa’da yaşıyor.
Elif Erbakan Altınöz
Rabia Elif Erbakan Altınöz,1974 tarihinde Ankara’da doğdu. Erbakan Hocamızın kızı. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. Yüksek tahsilini Bilkent Üniversitesi İç Mimari bölümünde bitirdi. Evli ve iki çocuk annesidir. Milli Görüş Partilerinde Merkez Teşkilatlarında yönetici ve eğitimci olarak görevler yaptı. Erbakan Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı, Ankara’da oturuyor.
Emine Genç Çelebi
1946 Niğde Koyunlu Doğumlu, Evli, Altı çocuk annesi, 1970 yılından beri Milli Görüş içinde aktif siyasetle meşgul. Şair ve yazar, eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümün'de devam etmektedir. Koyunlu’da ikamet ediyor.
Emine Şenlikoğlu
1953 yılında Giresun-Dereli’de doğdu. Araştırmacı yazar. Çeşitli kitapları yayınlandı. Konferans, tv ve radyo programları yaptı. İlahiyatcı yazar Recep Özkan ile evli. 2 evlat annesi. Yazdıkları yüzünde hapis cezaları aldı. Halen İstanbul’da ikamet ediyor.
Emin Gürcan
1944 Bilecik doğumlu. Eskişehir, TCDD Sanat Çırak Meslek Okulu mezunu. Uzun yıllar Demiryolları Eskişehir Cer atölyesinde çalıştı. 2 adet Devrim Otomobili üretiminde usta olarak çalıştı. 1971 yılında Milli Nizam Partisi ve Erbakan Hocamızla tanıştı. MSP’de Gençlik Teşkilatlarında görev yaptı. Bilecik İl Başkanlığı yaptı. Refah, Fazilet ve Saadet Partisi teşkilatlarında yönetici olarak görev yaptı. Halen emekli. Fotoğrafçılıkla uğraşıyor. Saadet Partisi Darıca İlçesinde yönetim Kurulu üyesi.
Fatih Erbakan, Dr.
Muhammed Ali Fatih Erbakan, 1979 ‘da Ankara’da doğdu. Erbakan Hocamızın oğlu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da bitirdi. Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı Üniversite’de Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Yine aynı Üniversite’de Yönetim ve Organizasyon dalında doktorasını verdi. Milli Görüş Partilerinde Merkez Yöneticiliği ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. Erbakan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı. Ankara’da oturuyor, evli ve 2 çocuk babası.
Fatma Nur Mücevher
1988 Konya, Taşkent Doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Taşkent'te tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Milli Görüş Partilerinde Kadın ve Gençlik Kollarında yöneticilik ve eğitimcilik yaptı. Gazete köşe yazarlığı yapıyor. Bir kız öğrenci yurdunda yöneticilik yapıyor. Eğitimci olarak faaliyetini sürdürüyor. Konya’da oturuyor.
Fehim Adak
1931 yılında Mardin’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Mardin İI Bayındırlık Müdürlüğü, DSİ Diyarbakır Bölge Müdürlüğü görevlerini yaptı. Milli Görüş Partilerinden  4 dönem Mardin Milletvekilliği ile Ticaret, Bayındırlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Aynı Partilerin Genel Merkezlerinde yöneticilik yaptı. Erbakan Hocamız ile Havuz Sistemi’ni hayata geçirdi. Halen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi.  Ankara’da oturuyor.
Fethullah Erbaş
1947 yılında Van’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Noterlik mesleğini icra etti. Refah Partisi Van Belediye Başkanlığı görevini yaptı. Milli Görüş Partilerinden 3 dönem Van Milletvekilliği yaptı. Aynı partilerde Genel Merkez’de yöneticilik görevleri yaptı.  Erbakan Hocamızın özel olarak verdiği görevleri başarıyla yaptı. Saadet Partisi G.İ.K üyesi. Evli ve 4 Çocuk babasıdır.
Hakkı Kabakçıoğlu
Manisa 1944 yılı doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Manisa’da tamamladı. Sümerbank Manisa Tekstil Fabrikalarında idareci ve sendikacı olarak görev yaptı, emekli oldu. Milli Nizam Partisi Manisa İl’inde kurucu heyette görev yaptı. İzmir Karabağlar’da ikamet ediyor. Milli Görüş Partilerinin hepsinde yönetici olarak görev yaptı. Saadet Partisi teşkilatlarında aktif görevi devam ediyor.
Halil İbrahim Çamlıdere
1932 Yılında Bulgaristan’da doğdu. 1950 yılında Türkiye’ye Hicret etti. Bursa İnegöl’e yerleşti. 1970 Yılında Milli Nizam Partisi İnegöl İlçesini kurdu. Erbakan Hocamızla tanıştı. Erbakan Hocamızdan “Rumeli Beylerbeyi” ünvanını aldı. Milli Görüş Partilerinde yöneticilikler yaptı. Halen Bursa Saadet Teşkilatında İstişare kurulunda görev yapıyor. Emekli, İnegöl’de ikamet ediyor.
Hasan Aksay
1931 Yılında Adana’da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Özel Osmaniye Lisesi Müdürlüğü, Milli Gazete Kuruculuğu ve Başyazarlığı yaptı. 1950’li yıllarda Erbakan Hocamızla tanıştı. Milli Nizam Partisi Kurucularından. Milli Görüş Partilerinde Merkez yöneticilikleri yaptı. 4 dönem milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yaptı. İstanbul’da oturuyor, emekli. Gazete yazarlığı devam ediyor. Çeşitli eserleri mevcut.
Hasan Başel
1976 yılında Sivas’ta doğdu. 1985’te İstanbul’a yerleşti. Gazi Eğitim Enstitüsü Spor Yüksek Okulu mezunu. Boks dalında Milli Sporcu. Türkiye şampiyonlukları var. Milli Gençlik Vakfı’nda hizmetleri var.Başbakanlığı yıllarında Erbakan Hocamızın yakın korumalığı ve hizmetlerinde bulundu. Ticaretle uğraşıyor, İstanbul’da oturuyor. Hayati Otyakmaz
1961’de Yozgat’ta doğdu. Yozgat İmam Hatip Lisesi ve M.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın muhtelif birimlerinde ve fahri olarak, çeşitli camilerde imam-hatiplik, vaizlik ve yayın editörlüğü yaptı. Çeşitli eserleri var. Başından beri Milli Görüş çizgisinde olan Otyakmaz, Saadet Partisi’nde İl ve İlçe yöneticilikleri yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında yöneticiliker yaptı. Şair, yazar, gazeteci. Halen İstanbul Başakşehir’de Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı. İstanbul’da oturuyor.
İbrahim Durmuş
Diyarbakır İli Bismil İlçesi Üçtepe köyünde dergahı vardır. Kuran öğrencileri yetiştirir, sohbet halkası vardır. Kendisi Molla Muhammed Şerif Arapkendi Hazretlerinin halifesidir. Hizmetlerine halen devam ediyor. Diyarbakır Bismil’de oturuyor.
İbrahim Halil Er
1968 yılında Gaziantep, Nizip’te doğdu. Medine İslam Üniversitesi Arap Dili bölümü ile Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam Tarihi ve Sanatları bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Ankara İlahiyat Fakültesi’nde Hadis alanında doktora yapmaktadır.  Babası Muhammed Emin Er Hoca’dan ders ve icazet aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, dershane ve özel okullarda öğretmenlik yaptı. Milli Gazete’de köşe yazarlığı yapıyor. Yayınlanmış ve yayına hazırlamakta olduğu çeşitli eserleri mevcut. Ankara’da oturuyor.
 
İbrahim Kasapoğlu
1946 yılında Trabzon Çaykara’da doğdu. Samsun Terme’ye yerleşti. 1969 yılında Erbakan Hoca ile tanıştı. 9 yıl Milli Selamet Partisi Gençlik Teşkilatında görev yaptı. Refah Partisi’nde 9 yıl Terme İlçe Başkanlığı görevini yaptı. Fazilet Partisi’nin kurucuları arasında bulundu. Halen Terme Saadet Partisi İstişare Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
İbrahim Titiz
1962 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Ankara’da tamamladı. 1978 yılında Milli Selamet Partisi (MSP) Genel Merkezinde Erbakan Hocamızla tanıştı. 1978 senesinden  2011 senesine kadar aralıksız yakınında, çeşitli görevlerle hizmetinde bulundu. Halen Saadet Partisi’nde Özel Kalem Müdürü olarak çalışmakta. Evli ve iki çocuk babası. Ankara’da ikamet ediyor.
İlyas Tongüç
1970 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve İmam HatipLisesi’ni Amasya’da okudu. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanlığını yürüttü. Saadet Partisi Merkez Teşkilatı’nda yöneticilik yaptı. Halen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olup Mahallai İdareler Başkanlığı’nı yürütmektedir. Ankara’da oturuyor, evli ve 3 çocuk babasıdır. 
İsmail Alptekin
1943 Bolu, Gerede doğumlu. Konya Öğretmen Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı. Fazilet Partisi Kurucu Genel Başkanlığı’nı yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesinde Meclis üyeliği yaptı. 2 Dönem Milletvekili oldu. TBMM Başkanvekilliği görevini yaptı. Halen Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyesi. Evli ve 4 evlat babası.
İzzet Taner
1928 Giresun doğumlu. 1947’de TSK’de astsubay olarak göreve başladı. 1969 yılında İç Teknisyen Kıdemli Yüzbaşı olarak emekli oldu. Halen İstanbul, Beyoğlu’nda ikamet ediyor. Erbakan Hocamızın askerlik arkadaşı. Milli Görüş Partilerinin faaliyetlerine gönüllü olarak katıldı. Halen de katılıyor.
Kazım Bilge
1930 yılı, Ankara Şereflikoçhisar doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’ni 1955 yılında bitirdi. Erbakan Hocamızı o yıllarda tanıdı. Gümüşhanevi Dergahında sohbet halkasına dahil oldu. Belediyelerde ve Devlet kuruluşlarında mesleği ile ilgili görevler yaptı. MSP döneminde Denizli’de Milletvekilliği ve Senatör adaylıkları yaptı. Vakıflar Genel Müdürlüğünde Müdür Muavini olarak görev yaptı. Emekli, İstanbul’da oturuyor.
Kemalettin Erbakan
Erbakan Hocamızın küçük kardeşi. Gümüşhanevi dergahının sohbet halkasına dahil. Milli Görüş davasının hizmetkarlarından. Diş hekimliğinden emekli. Halen İstanbul Fatih’te ikamet ediyor.
Lütfi Doğan
1929 Yılında Gümüşhane, Kelkit doğumlu. Medrese usulü dersler aldı. Hafızlığı tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Çeşitli ilçe ve il müftülükleri yaptı. Diyanet İşleri Başakanı oldu. Erbakan Hocamızla tanıştı. Erzurum Senatörü seçildi. Milli Görüş partilerinden merkez yöneticilikleri ve 3 dönem milletvekilliği yaptı. Sivil Toplum kuruluşlarında görevleri var. Çeşitli eserleri mevcut. Halen emekli ve Ankara’da otururyor.
Lütfi Yalman
1956 Konya doğumlu. Konya Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Kelam ve İslâm Felsefesi üzerine master yaptı. Çeşitli liselerde öğretmenlik ve yöneticilikleri var. Milli Görüş partilerinde çeşitli kademelerde kuruculuk ve yöneticiliklerinin yanı sıra, 2 dönem milletvekilliği var. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcığı yaptı. Halen bu partide Genel İdare Kurulu üyesi. Konya’da oturuyor.
 
Mahmut Acarlıoğlu
1950 Kilis doğumlu, 1975 yılında Milli Görüş ve Erbakan Hocamızla tanıştı. Profesyonel fotoğrafçı. 1980 ihtilalinde 11 ay hüküm giydi. Milli Görüş partilerinde yöneticilik görevleri yaptı. RP’den Kilis Milletvekili adaylığı var. Hâlihazırda AGD İstanbul Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği devam ediyor. İstanbul, Kadıköy’de oturuyor.
 
Maksut Otar
Erbakan Hocamızı Bağımsızlar dönemi olan 1969 yılında tanıdı. Milli Selamet Partisi Sivas İli kurucu Başkanlığını yürüttü. Milli Görüş Partilerinde çeşitli yöneticilikler yaptı. Halen Saadet Partisi İl İstişare Heyeti’nde görev yapıyor.
Mazhar Gürgen Bayatlı
Milli Selamet Partisi’nin Genel Merkez Kurucular heyetinden. Tüccar. Milli Selamet Partisi’nin Genel Merkez Yöneticisi. Genel Muhasip görevini yürüttü. Bayburt’ta Dede Paşa’dan ders aldı. Halen İstanbul’da tüccarlık mesleğine devam ediyor.
Mehmet Akyel
1948 Adana, Osmaniye doğumlu. Adana Erkek Lisesi mezunu. 1972 yılında Hasan Aksay vasıtası ile Erbakan Hocamızın Özel Kalem Müdürü oldu. Bu görevini 1983 yılın kadar sürdürdü. Ankara’da oturuyor, emekli.
Mehmet Albayrak
1947’de Trabzon, Çaykara’da doğdu. Ordu, Korgan’da vekil öğretmenlik yaptı . Daha sonra Üniversiteyi bitiripYüksek İnşaat Mühendisi oldu. Milli Selamet Partisi Trabzon kurucu üyesi ve İl Başkan yardımcılığı görevini yaptı. Yüksek İnşaat Mühendisi olarak çeşitli illerde görevler yatı. Halen Emekli olup Saadet Partisi Bursa İl Teşkilatı İstişare Kurulu’nda görev yapmaktadır. 
Mehmet Alpat
1951 Kars Kağızman doğumlu. İzmir Çınarlı Sanat Enstitüsünden mezun. Elktirik teknisyeni olarak çalışma hayatını bitirip emekli oldu. MSP döneminden beri Milli Görüş ile haşir neşir oldu. Milli Görüş partilerinde İzmir ilçelerinde kurucu, idareci ve başkan olarak görev yaptı. Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Menderes İlçe Başkanı olarak halen devam ediyor. Evli bir evlat babası. İzmir’de oturuyor. Mehmet Altınöz
1973 Yılında Bursa’da doğdu. Ekonomi tahsili yaptı. Sanayici ve işadamı. Elif Erbakan ile evli. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında yönetim kademelerinde görev yapıyor. İşadamları ile ilgili çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üye. Saadet Partisi’nde Genel Merkez, YDK ve G.İ.K üyelikleri yaptı. Erbakan Vakfı Mütevelli Heyet üyesi, Ankara’da oturuyor.
 
Mehmet İpek
1953 Kırıkkale doğumlu. Elektrik teknikeri. Makine Kimya Endüstrisi Kurunda görev yaptı. Refah Partisi Kırıkkale İl (İlçe) Başkanlığı yaptı. Halen İstanbul’da ikamet ediyor. Saadet Partisi İstişare Kurulu Üyesi. Mehmet Karaman
Aslen Trabzon’lu, Samsun Ladik 1956 doğumlu. Medrese tahsili yaptı. Öğretmen Okulu mezunu. Öğretmenlik yaptı. Spor ile meşgul oldu. Serbest ticaret yaptı. Milli Görüş partilerinin ilçe, il başkanlık ve yöneticiliklerinde görev yaptı. Genel Merkez yönetimlerinde bulundu. Vefat anına kadar uzun yıllar, Erbakan Hocamızın Özel Kalem Müdürlüğü görevini yaptı. Halen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı. Ankara’da oturuyor.
 
Meryem Gezmişoğlu
Aslen Erzurumlu olup İstanbul Kadıköy doğumlu. Babasından ve medreselerden hafızlık dahil, İslami ilimleri tahsil etti. Milli Görüş yolunda eğitimi ve açık öğretim fakültesinde öğrenimi devam ediyor. Refah Partisi’nden başlayarak Milli Görüş partileri ilçe teşkilatlarında yöneticilik yaptı. MGV ve AGD teşkilatlarında da İl ve ilçelerde yöneticilik ve eğitimcilik görevleri halen devam ediyor. İstanbul’da ikamet ediyor, Behzat Gezmişoğlu ile evli 2 evlat annesi.
Metin Hasırcı
1940, İstanbul doğumlu. Sultanahmet Sanat Okulu Dökümhane bölümünü bitirdi. Erbakan Hocamızla 1965 yılında bir konferansında tanıştı. Çeşitli fabrikalarda mesleğini yürüttü. Gümüş Motor yıllarına şahit oldu. Tarihi araştırmaları var. Birçok eser telif etti. Gazete köşe yazarlığı, tv ve radyolarda binlerce tarih ve sohbet programlarına imza attı ve devam ediyor. Emekli ve İstanbul’da ikamet ediyor.
Mevlüt Demir
Milli Görüş Partilerinde yöneticilikler yaptı. Halen Saadet Partisi Ankara, Elmadağ İlçe Başkanlığını yürütüyor. Ankara’da ikamet ediyor.
Mevlüt Ozcan
Bolu doğumlu. Konya İmam Hatip okulu ve Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. 1969 yılında bağımsız Milletvekili adayı olan Erbakan Hocamızın çalışmalarına katıldı. İstanbul’a yerleşti. İmam Hatip mesleğinden emekli. Milli Görüş davasında eğitimci ve yönetici olarak çok hizmetleri var. Gazete köşe yazarlığı, TV programları ve muhtelif kitapları var ve devam ediyor. Halen İstanbul’da oturuyor.
Muhammed Emin Er
1910 yılında Diyarbakır, Çermik’te doğdu. Çobanlık yaparken Kuranı Kerim öğrendi. Kaçak yollardan Adana, İstanbul ve Suriye’de ve Türkiye’nin muhtelif illerinde İslami ilimleri tahsil etti. Tasavvufta muhtelif mürşidlerin terbiyesinden geçerek icazetler aldı. Ankara’da Fıkıh Enstitüsü’nde ve başka yerlerde müderrislikler yaptı. İmamlık ve vaizlikler yaptı. Dünyanın muhtelif yerlerinde İslami konularda konferanslar ve üniversitelerde dersler verdi. Erbakan Hocamız sık sık onun görüşlerini alırdı. Yayınlanan ve yayına hazırlanan bir çok eseri vardır. 2013 tarihinde Ankara’da vefat etti.
Muhittin Hamdi Yıldırım
1958 yılında Trabzon, Çaykara’da doğdu. İmam Hatip Okulu mezunu. Medinei Münevvere’de İslam Üniversitesini bitirdi. 1987 yılında yurda döndü. Erbakan Hocamızın emriyle Milli Görüş Davasına Eğitimci olarak hizmet etmeye başladı. Milli Görüş Partileri Genel Merkez yöneticilikleri, Genel Başkan Yardımcılıkları ve sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilikleri var. Halen Ankara’da oturuyor. DinBirDer Genel Başkanı. Saadet Partisi GİK üyesi.
Mustafa Algül
1944 yılında Konya, Bozkır’da doğdu. 1955 yılında İstanbul’a geldi. 1976 yılında Çanakkale Bayramiç’e yerleşti. Erbakan Hocamızı burada tanıdı. Milli Görüş Partilerinden Bayramiç’te kuruculuk, başkanlık ve yöneticilik, Milletvekili ve Belediye Başkanlık adaylıkları yaptı. Ziraat ve ticaretle meşgul. Halen Bayramiç’te ikamet ediyor.
Mustafa Bacak
1951 yılında Konya, Karapınar doğumlu. Aslen Karamanlı. Selçuk Üniversitesi (Necmeddin Erbakan Üniversitesi) Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce Bölümü Mezunu. Emekli İngilizce öğretmeni. Milli Görüş Partilerinde çeşitli kurucu ve yöneticilikler yaptı. MİLKO’larda görev yaptı. Halen ÖĞ-DER Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor. Konya’da oturuyor.
Mustafa Bilgin
Burdur, Bucak doğumlu. Elektrik Yüksek Mühendisi. Erbakan Hocamızla 1969 yılında tanıştı. Milli Görüş Partilerinde muhtelif tarihlerde il ve ilçe teşkilatlarında başkanlık, yöneticilik ve Milletvekili adaylıkları yaptı. Halen Bucak’ta ikamet ediyor. Serbest çalışıyor. Çeşitli teknik icatlara imza attı.
Mustafa Cevat Akşit, Prof. Dr.
1938′ de Denizli’de doğdu. 1958′ de İstanbul İmam Hatip Okulu’nu bitirdi. Gümüşhanevi Dergahı sohbet halkasına dahil oldu. Burada Erbakan Hocamızı tanıdı.1963′ te İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve 1965′ te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü başta olmak üzere bir çok fakülte ve yüksek okulda hocalık, müdürlük ve idarecilik yaptı. 1988′ de İslam Hukuku Profesörü oldu. Birçok eseri mevcut. Tv programları yaptı. İstanbul’da ikamet ediyor.
 
Mustafa Doğanlı
Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Astsubay emeklisi. 1969 Bağımsızlar hareketi sırasında Erbakan Hocamızla tanıştı. Çok yakın çalışma arkadaşlığı yaptılar. Milli Nizam Partisi Kadıköy İlçe Kurucu Başkanı, Milli Selamet Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı ve Aynı partiden Afyon İl Başkanlığı yaptı. Refah Partisi’nde İstişare Kurulu üyelikleri var. Milli Gazete ve MİLKO’larda hizmetleri var. Halen İstanbul Kadıköy’de ikamet ediyor.
Mustafa İspir
1950 yılında Adana, Kadirli’de doğdu. İlkokulu bitirdi. 1972 yılında Erbakan Hocamızla tanıştı. Beraber çalışmaları oldu. Milli Görüş Partilerinde İlçe Yöneticilikleri ve İlçe Başkanlıkları görevlerini yaptı. Belediye Başkan adaylıkları yaptı. Halen Hatay, Dörtyol İlçesi’nde İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Dörtyol’da oturuyor.
 
Mustafa Kamalak, Prof. Dr.
1948 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Medrese tahsili ve hafızlık yaptı. İmam Hatip Okulu mezunu. 1969 bağımsızlar hareketi dolayısıyla Erbakan Hocamızla tanıştı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Kurucu Dekanlığı görevini yaptı. Milli Görüş Partileri’nde Merkez Yöneticiliği ve 2 dönem Milletvekilliği yaptı. Serbest avukatlık yapmaktadır. Saadet Partisi Genel Başkanı olarak siyasete devam etmektedir. Ankara’da ikamet ediyor.
Mustafa Önal, Emekli Albay
1900 yılında Ağrı, Eleşkirt’te doğdu. Tokat Askeri Okulundan mezun oldu. İstanbul Harbiye’yi bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde önce Demiryolu Subayı, sonra da Ulaştırma Subayı olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra Albay rütbesi ile emekli oldu. 1969 yılında Erbakan Hocamızın Konya’dan bağımsız milletvekili adaylığı sırasında tanıştı.  1978 yılında vefat edene kadar beraber çalıştılar. Erbakan Hocamız onu yanından hiç ayırmadı.
Mürsel Başer
1933 yılında Çorum’da doğdu. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Topçu sınıfından Astsubay olarak çeşitli rütbelerde görev yaptı. Elaziz İl’inde muvazzaf astsubay iken Erbakan Hocamızla tanıştı. Yine muvazzaf iken Sarıkamış’ta Milli Görüş için çalıştı. Emekliliğinden sonra Milli Görüş partilerinde ilçe başkanlığı dahil, bir çok idari görevler yaptı. Milletvekili ve belediye başkanlığı adaylıkları var. İstanbul İl Disiplin Kurulu üyesi. İstanbul’da oturuyor.
Nazım Karaman
1945 Yılında Trabzon, Sürmene’de doğdu. Baba mesleğinden dolayı Samsun Ladik’e yerleştiler. Hafızlık yaptı. İmam Hatip Okulundan sonra İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek İnşaat Mühendisi. İmam Hatiplik ve vaizlik görevlerinde bulundu. 1964 yılında Erbakan Hocamız ile tanıştı. Talebe cemiyetlerinde ve sivil toplum kuruluşlarında görevler yaptı. Milli Görüş Hacc organizelerinde uzun yıllar görev yaptı. Halen Mekke’de ikamet ediyor.
Necati Molder
1921 İstanbul doğumlu. Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Hocamızla 1969 yılında Bağımsızlar Hareketi ile tanıştı. 1970 yılında Milli Nizam Partisi İstanbul Eyüp Teşkilatı kurucusu. O tarihten itibaren Milli Görüş Partilerinin hepsinde idarecilikler yaptı. Erbakan Hocamızın en eski dostlarından birsi. İstanbul’a geldiğinde kendisi olmaksızın yemek masasına bile oturmazdı. Eyüpsultan’da ikamet ediyor. Saadet Partisi İstişare Kurulu Üyesi
Nedim Urhan, Doç. Dr.
1934 Yılında Artvin, Şavşat doğumlu. İstanbul İmam Hatip Okulu Mezunu. Erbakan Hocamızla o yıllarda tanıştı. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Giresun İmam Hatip Okulu Müdürlüğü, İmam Hatiplik, İlahiyat Fakültesi Hocalığı ve idarecilikleri yaptı. Milli Görüş Partilerinde kuruculuk, milletvekili adaylığı ve istişare kurullarında yöneticilikler yaptı. İlim Yayma Cemiyeti dahil birçok sivil toplum kuruluşunda hizmetleri var. Halen İKEV Mütevelli Heyet Başkanı. Emekli, İstanbul’da oturuyor. Nevzat Kor, Prof. Dr.
1933 yılında Aydın’da doğdu. İlkokulu Aydın’da, Lise’yi de İzmir’de bitirdi. 1950’de İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ne girdi. Erbakan Hocamızı orada tanıdı. Yakın çalışma arkadaşlarından birisi. Gümüşhanevi Derganı’nın sohbet halkasına mensup. Milli Görüş Partileri’nde Milletvekili adaylığı dahil çeşitli görevler yaptı. Çeşitli Üniversitelerde hocalık ve yöneticilik yaptı. Halen İstanbul’da oturuyor. Sebest çalışıyor. Emekli.
Nevzat Laleli
1946 Konya doğumlu.1968’de Ankara’ya geldi. Özel Yükseliş Mühendislik Fakültesi’nden mezun. Erbakan Hocamızı öğrenci iken bu okulda tanıdı. Hayat boyu bir daha da ayrılmadılar. Onun yönlendirmesi ile gazetecilik mesleğine başladı. Milli Nizam Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Milli Görüş Partileri’nde görevler yaptı. MGV Genel Başkanlığı ve Şeref Başkanlıkları görevlerini yaptı. Şu anda serbest çalışıyor. Ankara’da oturuyor. Saadet Partisi İstişare Kurulu Üyesi.
Oğuzhan Asiltürk
1935 Malatya doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Erbakan Hocamız ile öğrencilik yıllarında tanıştı. Yakın çalışma arkadaşlıkları Erbakan’ın vefatına kadar sürdü. Milli Görüş Partileri’nde İl Başkanlıkları ve Merkez Yöneticilikleri yaptı. 5 dönem Milletvekilliği, İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Ankara’da oturuyor. Şu anda Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta.
Osman Akgün
1950 yılında Kütahya’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Eskişehir’de bitirdi. İstanbul Etiler’de Yıldız Polis Okulu’ndan mezun oldu. 1976 yılında Erbakan Hocamızı tanıdı. 1979 yılından vefatına kadar en yakınında bulundu. Halen Konya’da ikamet ediyor. Serbest çalışıyor. Osman Kızıltan
1954 yılında Burdur, Bucak’ta doğdu. İlkokulu Burdur’da bitirdi.  1970 yılında Milli Nizam Partisi kurulduktan sonra Erbakan Hocamızla tanıştı. O tarihten itibaren Milli Görüş Partilerinde ve dernek ve vakıflarında başkanlık ve yöneticilikler yaptı. Bucak’ta ticaret ile meşgul. Şu anda Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanı olarak görevine devam ediyor. Osman Nuri Çataklı, Prof. Dr.
1925 Yılında Ordu, Ünye’de doğdu. İstanbul Erkek Lisesi 1942 mezunu. 1949 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Gümüşhanevi Dergahı Sohbet halkasına mensup. Çeşitli üniversitelerde hocalık yaptı. Vakıflar Genel Müdürlüğü görevini yaptı. Erbakan Hocamızın kızkardeşi ile evlendi. Emekli ve İstanbul’da oturur. Neşredilmiş birçok eseri mevcut.
Osman Nuri Önügören
Erbakan Hocamızla 1960’lı yıllarda Odalar Birliği Başkanı seçildiğinde tanıştı. 1970 yılında Milli Nizam Partisi ve 1972 yılında Milli Selamet Partisi Kurucular  Heyeti’nde ve Merkez Yönetimlerinde görev yaptı. Erbakan Hocamızla beraber yıllarca siyasi çalışmalara katıldı. Milli Gazete Kurucularından biridir. Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Fatih’te Belediye Meclis Üyesi seçildi. Milli Görüş Partileri’nde Genel Merkez Yönetimi ve İstişare Heyetlerinde görev yaptı. İstanbul’da Tüccarlık yapmaktadır.
Osman Oktay
 1967 Elazığ, Maden’de doğdu. Teknik Meslek Lisesi’ni bitirdi. Erzurum Ziraat Fakültesi mezunu. MGV Erzurum Şubesi’nde yöneticilik yaptı. 1990 yılından itibaren de Milli Görüş Partileri Merkez Teşkilatlarında MİLKO yöneticiliklerinde çalıştı. Halen de devam ediyor. Ankara’da ikamet ediyor.
Osman Öztürk, Prof. Dr.
1943 Tarsus doğumlu. İstanbul Haydarpaşa Lisesi mezunu. Edebiyat Fakültesi Arap-Fars Dilleri bölümünü 1967’de bitirdi. Öğrencilik yıllarında Erbakan Hocamızla tanışıp ortak çalışmalar yaptılar. Çeşitli okullarda hocalık yaptı. Fakülte ve yüksek okullarda dersler verdi. Sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yöneticilikler yaptı. Dini derslerini özel medreselerde aldı. Tarih doktorası var. Profesörlüğe yükseldi. Başbakanlık Başmüşaviri ve Kırklareli Üniversitesi’nde ders vermekte iken 2014’de vefat etti. Yayınlanmış çeşitli kitapları var.
Ömer Aydınlık
1942 Bulgaristan doğumlu. Daha sonra Türkiye’ye hicret etmiş. 1868 yılında İsviçre’ye gitti. Orada çeşitli işlerde çalıştı. Milli Görüş Teşkilatlarında yöneticilik yaptı. Türkiye’ye dönüşte Refah Partisi Bursa Nilüfer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ticaretle uğraştı. Halen Bursa’da ikamet ediyor. Emekli.
Ömer Kızıltan
1951 Konya doğumlu. İmama Hatip Okulu ve Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. 1969 Bağımsızlar hareketi zamanında Erbakan Hocamızla tanıştı ve çalışmalara katıldı. MNP’den başlayarak Milli Görüş Partileri’nde yöneticilik yaptı. Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığında fahri olarak imamlık ve vaizlik yaptı. Şu anda Saadet Partisi İstişare Kurulu’nda ve Eğitim işleri ile meşgul. Ticaret ile uğraşıyor. Konya’da oturuyor.
Recai Kutan
1930’da Malatya’da doğdu. 1952 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1952-1969 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdür Muavinliği görevlerinde bulundu.1973 yılından itibaren Milli Selamet Partisi'nde Genel Başkan Yardımcılığı, Malatya Milletvekili ve İmar ve İskan Bakanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı görevlerinde bulundu. Refah Partisi’nde Merkez Yönetiminde ve Milletvekili olarak görev yaptı. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi Genel Başkanlıkları yaptı. Halen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyeliği ve ESAM Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara’da oturuyor.
Süleyman Arif Emre
1923Adıyaman, Besni doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Erbakan Hocamızın yakın çalışma arkadaşlarından biri. Milli Nizam Partisi Kurucu üyesi. Milli Selamet Partisi Kurucu Genel Başkanı. Uzun yıllar Milletvekilliği ve Bakanlık görevlerinde bulundu. Refah Partisi, Fazilet Patisi ve Saadet Partisi Genel Merkez yönetimlerinde bulundu. Saadet Partisinde bu görevi devam ediyor. Şair, yazar ve müellif. İstanbul Kadıköy’de ikamet ediyor.
Süleyman Canan
1941 Konya, Akşehir doğumlu. Kuleli Askeri Lisesi mezunu, Hava Harp okulunu bitirdi. Türk Hava Kuvvetlerinin emrinde muhtelif şehirlerde subay olarak görev yaptı. Yarbay rütbesinde 1983 yılında emekli oldu. Refah Partisi Kütahya İl Teşkilatı Kurucu olarak başlayıp 14 yıl İl Başkanlığı yaptı.  1994 yılından itibaren 10 yıl Kütahya Belediye Başkanı idi. Daha sonra Saadet Partisi Kütahya İl Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Halen Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi.
Süleyman Zeki Bağlan
1947’de Samsun'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Şarkiyat-Türkiyat ve Tarih bölümlerinden mezun. Rumeli üzerine doktora çalışması yaptı. Kültür tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan; İstanbul`daki tarihi yapılar uzmanı. İstanbul İmam Hatip Okulu başta olmak üzere birçok okulda tarih hocalığı yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tarih danışmanlığı yapıyor. Halen emekli ve İstanbul’da ikamet ediyor. Şaban Atalı
1966 Trabzon Sürmene doğumlu evli 3 Çocuk babası. Gebze İmam Hatip Okulu Mezunu.1967'den beri Gebze'de ikamet etmekte.1986'dan beri de Milli Görüşün tüm kademelerinde görev yaptı. Refah, Fazilet, Saadet Partileri İlçe Yöneticiliği, ASKON Gebze Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. Şu anda Saadet Partisi Gebze İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yapıyor.
Şener Battal
1940 Konya Akşehir doğumlu. Gazi Eğitim Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğretmenlik ve serbest avukatlık yaptı. Milli Görüş Partileri Genel Merkez Teşkilatlarında yöneticilikler ve 2 dönem de Milletvekilliği yaptı. Anayasa ve Adalet Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Emekli ve Ankara’da ikamet ediyor.
Şerafettin Mollaoğlu
Erzurum doğumlu. Oltu İmam Hatip Lisesi mezunu. Libya’da Arap Dili ve Edebiyatı tahsilini yaptı. Suriye’de İslam Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Erbakan Hocamızın Arapça-Türkçe tercümanlığını yaptı. AGD İstanbul İl Başkan Yardımcılığı yaptı.  Ortadoğu Milli Görüş Öğrenci Kuruluşu Başkanlığı yaptı. Halen Cansuyu Yardımlaşma Derneği’nde Dış İlişkilerden sorumlu olarak görev yapıyor. İstanbul’da oturuyor.
Şevket Kazan
1933 Sakarya doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Erbakan Hocamızın yakın çalışma arkadaşlarından. Vaizlik ve avukatlık mesleklerini yaptı. 1973'te Milli Selamet Partisi'nden Kocaeli milletvekili seçildi. Milli Görüş Partileri’nde Milletvekillikleri yaptı. Adalet ve Çalışma Bakanlıkları yaptı. Aynı partilerin Merkez yönetimlerinde görev yaptı. Halen Saadet Partisi’nde Genel Başkan Başdanışmanı olarak görevini sürdürüyor. Ankara’da ikamet ediyor.  Milli Görüş ve Erbakan ile ilgili çeşitli kitapları mevcut.
 
Tahsin Aydın
Milli Selamet Partisi döneminde Sivas İl Başkanlığı yaptı. Milli Görüş Partileri’nde çeşitli yöneticilikler yaptı. Halen Saadet Partisi Sivas İli İstişare Kurulu üyesi. Temel Karamollaoğlu
1941 Sivas doğumlu. Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi, aynı Üniversitede yüksek lisans yaptı. DPT Uzmanlığı, Sanayi Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü, Müsteşar Muavinliği, Serbest Müşavirlik, Özel Sektör Yöneticiliği yaptı. Erbakan Hocamızın yakın çalışma arkadaşı. Milli Görüş Partileri’nde Kurucu ve Merkez Yöneticiliklerinde bulundu. Sivas Belediye Başkanlığı yaptı. 3 dönem milletvekilliği yaptı. Halen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapıyor. Ankara’da oturuyor.
Veysi İrdam
1936 yılında Mardin’de doğdu. İlkokulu Mardin’de okudu. Elektronik eşya tamirciliği yaptı. 1960’da kendi elektronik işyerini açtı. Fehim Adak Bey’in 1969’da bağımsız adaylığında yardımcı oldu. 1970’de Ankara’ya geldi. Erbakan Hocamızla tanıştı. Uzun yıllar Milli Görüş Partilerinde Erbakan Hocamızla beraber, ses cihazları sorumlusu oldu. Halen Ankara’da oturur, emekli. Saadet Partisi İstişare Kurulu Üyesi.
Yahya Coşkunsu
1955 Yozgat doğumlu. Akşam Sanat Okulu’ndan mezun. Teknik Ressam. Milli Selamet Partisi’nde çeşitli görevler yaptı. Erbakan Hocamızın özel görevlerinde ve seçim çalışmalarında hizmet etti. Milli Görüş Partilerinin Ankara ve Merkez yönetimlerinde bulundu. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı. Ankara’da oturuyor. 
Yahya Oğuz
İsparta’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezunu. Gümüşhanevi Dergahı’nın sohbet halkasına mensup. Erbakan Hocamızın yakın çalışma ve sohbet arkadaşı. Demiryolları konusunda Avrupa’da incelemeler yaptı. Mesleği ile ilgili çeşitli görevler yaptı. Milli Görüş Partilerinde kuruculuk ve çeşitli görevler yaptı. Sanayi Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı. Halen İstanbul’da ikamet ediyor. Emekli.
Yasin Hatipoğlu
1932 Çorum doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Alaca Belediye Başkanlığı yaptı. Erbakan Hocamızın yakın çalışma arkadaşı. Milli Görüş Partileri’nde Merkez yönetimlikleri yaptı. 4 dönem Çorum Milletvekilliği yaptı. TBMM Başkanvekilliği görevini yaptı. Halen Saadet Partisi’nde siyasi hayatını devam ettirmektedir. Evli ve 6 Çocuk babasıdır. Ankara’da ikamet ediyor. Güzel hitabeti ve şiirleri ile ünlenmiştir.
Yusuf Yiğitalp
1964 yılında Diyarbakır, Çüngüş’te doğdu. İmam Hatip Lisesi mezunu. 1990’da Ankara Gazi Üniversitesi Arapça öğretmenliği bölümünü bitirdi. Milli Gençlik Vakfı ve MİLKO’larda yöneticilik yaptı. Hicret Takvimi yazarlığı yaptı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Yayınlanmış ve yayına hazırlamakta olduğu eserleri mevcuttur. Halen Saadet Partisi Genel Merkez Denetçiliği görevindedir. Ankara’da oturmakta olup evli 2 evlat babasıdır.
Zekeriya Pehlivan
Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Uzun yıllar Yozgat’ta kaldı. Refah Partisi Yozgat İl Teşkilatı’nda bir dönem görev yaptı. Daha sonra Antalya’ya taşındı. Halen Antalya’da ikamet ediyor. İnşaat işi ile iştigal ediyor. MÜSİAD üyesi.
Zeynep Erbakan
Züheyra Zeynep Erbakan, 1967 tarihinde Ankara’da doğdu. Erbakan Hocamızın kızı. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı.  Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu. Milli Görüş Partileri’nde Genel Merkez Yöneticiliği, Kadın Kolları Genel Başkanlığı ve eğitimci olarak hizmet verdi. Ankara’da oturuyor. 4 çocuk annesi.
Zihni Sadak 
1962 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Elazığ’da okudu. Fırat Üniversitesi Makine Fakültesi mezunu. Milli Görüş Partileri’nde hizmetleri var. Erbakan Hocamızın çalışma seyahatlerinde kameraman ve muhabir olarak görev yaptı. Halen Makine Mühendisi olarak çalışıyor. Ankara’da oturuyor.